تبلیغات
صفای کویر

صفای کویر

منابع مقاله:


مجله اندیشه انقلاب اسلامی، شماره 2، نیمروزی، رسول؛

 


درباره جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران «و فتح جهان به وسیله ایران (Persia) و وقوع جنگ جهانی سوم»
دکتر رسول (1)


قال علیٌ(ع): «کانهم لُیوثٌ خَرَجُوا مِنْ غابَةٍ قلوبهم مثل زُبُرالحدید...»(2)

(یاران حضرت مهدی(عج) همانند شیرانی هستند که از جنگل بیرون آمده اند، پس در نیمه شب همگی به مکه می آیند.)

نقد و بررسی و تفسیر پیشگوییهای نوسترآداموس
منابع مقاله:


مجله اندیشه انقلاب اسلامی، شماره 2، نیمروزی، رسول؛

 


درباره جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران «و فتح جهان به وسیله ایران (Persia) و وقوع جنگ جهانی سوم»
دکتر رسول (1)


قال علیٌ(ع): «کانهم لُیوثٌ خَرَجُوا مِنْ غابَةٍ قلوبهم مثل زُبُرالحدید...»(2)

(یاران حضرت مهدی(عج) همانند شیرانی هستند که از جنگل بیرون آمده اند، پس در نیمه شب همگی به مکه می آیند.)

* * *

«ما از اول گفتیم می خواهیم انقلابمان را صادر کنیم، صدور انقلاب به لشکر کشی نیست بلکه می خواهیم حرفمان را به دنیا برسانیم.»(3)«امام خمینی(ره)»

 

مقدمه
هنگامی که پل ترنر (Paul Turner) تهیه کننده معروف استرالیایی در طی برنامه ای ماهواره ای تحت عنوان: «نوستر آداموس: مردی که فردا را پیش بینی می کند.» خطر روزافزون ایران و انقلاب اسلامی ایران برای غرب و تمدن غربی را مطرح کرد و در طی این برنامه تمام پیشگوییهای مربوط به آینده را که نوسترآداموس در بیش از 390 سال پیش از آن تاریخ «آگوست 1989 م.» منتسب به ایران کرد، هیچ سیاستمداری حرف وی را چندان جدی نگرفت، چرا که موقعیت ایران در سال 1989 نه تنها به هیچ وجه مناسب نبود، بلکه به واسطه جنگ تحمیلی و عواقب ناشی از آن و تحریمهای شدید اقتصادی بسیار شکننده و حساس بود، لیکن پس از به واقعیت پیوستن واقعه یازدهم سپتامبر در آمریکا که اتفاقا در فیلم به صراحت به آن اشاره می شود (یعنی وقوع دو انفجار مهیب و عظیم در New City) همگان شگفت زده و بسیار نگران شدند، به نحوی که رئیس جمهور نه چندان باهوش آمریکا پس از وقوع این حادثه به تبعیت از نوسترآداموس ایران را هم یکی از «محورهای شرارت» در جهان معرفی کرد و از این طریق بر وحشت و ترس عمیق هیأت حاکمه آمریکا از ایران (پرشیا) صحّه گذاشت.

در این مقاله سعی نگارنده بر آن نیست که بر پیشگوییهای نوسترآداموس صحّه بگذارد یا از آن دفاع کند و یا به هر طریق ممکن آن را خزعبلاتی هذیان گویه جلوه دهد، بلکه حداکثر کوشش نگارنده بر آن است که دیدگاه غرب و تمدن غربی نسبت به پیشگوییهای شگفت آور نوسترآداموس را مورد بررسی و مداقه قرار داده و این پیشگوییها که اغلب راجع به ایران یا کشورهای اسلامی بوده است را مورد بررسی قرار دهد. البته بایستی در نظر گرفت که بدون شناخت این پیشگوی کبیر نمی توان حساسیتهای انسان غربی نسبت به انسان شرقی را شناخت، چرا که اغلب سیاستمداران و متفکران غربی عمیقا به ستاره شناسی، طالع بینی و آینده نگری همراه با ادبیات رمزی (Occult) عمیقا معتقدند و حتی نظریه پرداز معروف هاروارد یعنی ساموئل هانتینگتون نیز تئوری برخورد تمدنها (The clash of civilizations) را از نوسترآداموس به عاریت گرفته است. پیشگویی نوسترآداموس درباره واقعه یازدهم سپتامبر و تأثیر شگرفی که بر نگرش و فرهنگ آمریکایی گذاشت می تواند منجر به تحولی اساسی نسبت به دیدگاه غرب در باب انقلاب اسلامی ایران شود که نبایستی به سادگی از کنار آن گذاشت.

«... آسمان، در چهل و پنج درجه (مختصات جغرافیایی نیویورک؟!) خواهد سوخت، آتش به شهر جدید (New City)، نزدیک می شود. (سانتوری 6 قطعه 97) نوستر آداموس»

جالبترین نکته در مورد پیشگوییهای نوسترآداموس آن است که بسیار به ندرت وی نام کشوری را به صراحت و آشکارا ذکر می کند، حال آنکه در مورد ایران (Persia) به صراحت عنوان می کند که ایران، جهان را تسخیر خواهد کرد. ایران از طریق آناتولی، فرانسه و ایتالیا را فتح خواهد کرد و بالأخره ایران باعث وقوع جنگ جهانی سوم؟! خواهد شد (سانتوری های 25/5، 75/10، 29/2 و 31/10). بنابراین، در گام نخست بایستی نوسترآداموس را بیشتر و بهتر بشناسیم و راز و رمز تأثیرگذاری وی بر تمدن غربی را از این طریق دریابیم.

میشل دونوسترادام (Michel De Nostradame) که بیشتر با نام لاتین خود یعنی نوسترآداموس (Nostr Adamus) شناخته شده است، در روز چهاردهم دسامبر سال 1503 میلادی در ناحیه سن رمی فرانسه متولد شد.

خانواده وی از شجره پزشکی یهودی و ایتالیایی الأصل بود. پدربزرگ وی در شکلگیری و تربیت نوسترآداموس نقش اساسی داشته است و آموزه های اشراقی مکتب کابالیستها را مستقیما به وی تعلیم داده است. نوسترآداموس در سن 22 سالگی از دانشگاه بسیار معتبر آن روزگار فرانسه یعنی مون پلیه در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد و برای نجات بیماران از بیماری مرگ سیاه یا طاعون، بلافاصله مشغول به کار شد. شاوینی، پیرو و مفسرِ معروف نوسترآداموس درباره وی می نویسد که وی سه سال تمام بر روی نخستین اشعار وحی آمیز خود که از آینده و رویدادهای آن خبر می آورد کارکرد، و در سال 1555 دفتری را که دربرگیرنده بیش از سیصد پیشگویی شعرگونه بود به پسرش سزار هدیه کرد. سپس در سالهای بعد مجموعه کاملی از شعرواره های نوسترآداموس در 1000 قطعه (یعنی 10 سانتوری که هر سانتوری مشتمل بر 100 قطعه بود) را منتشر کرد. نوسترآداموس برخلاف شایعات واهی و عبثی که پیرامون شیطان پرستی و خداستیزی به وی نسبت داده اند، فردی عمیقا مؤمن و پایبند به کاتولیسیم بود و در نامه ای به پسرش صریحا متذکر می شود که:

«و از زمانی که اراده ذات خداوند متعال بر این قرار گرفته که تو فقط در نور طبیعی و در این نقطه زمین به دنیا بیایی.... از آنجایی که برایم ممکن نیست نوشته ای را به صورت رسمی و کامل برایت به ارث بگذارم. چون بر اثر بی عدالتی و گذشت زمان نابود خواهد شد.... چون که همه چیز تحت اختیار و سلطه قادر متعال و خداوند یکتا قرار دارد.»

نوسترآداموس با این عبارات صریحا اشاره به عدم اصالت ادبیات رمزی علم اخترشناسی و طالع بینی نموده است و همه اراده ها را موکول به خواست و اراده خداوند متعال می نماید.


بررسی پیشگوییهای نوسترآداموس درباره «جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران»
«شاهزاده عرب، مریخ، خورشید، ناهید، شیر، حکومت کلیسا را از طریق دریا از پای درخواهد آورد، از جانب ایران (پرشیا) بیش از یک میلیون پرهیزگار به بیزانس و مصر، به سوی شمال هجوم خواهند آورد.»

(قطعه 25/5)

«از کشور عربی خوشبخت (در منطقه غنی و ثروتمند اعراب) شخصی قدرتمند و مسلط بر شریعت (حضرت) محمّد(ص) زاده خواهد شد، اسپانیا را به دردسر انداخته و بر گرانادا (عزناطه) مستولی می شود. از طریق دریا بر مردم نیکوزیا ظفر خواهد یافت.»

(قطعه 55/5)

«مرد مشرقی از محل استقرار خویش خارج خواهد شد، برای دیدار فرانسه از کوه آپونین خواهد گذشت، از فراز آسمان، از برفها، دریاها و کوهها گذر خواهد کرد و همگان را با عصایش مضروب خواهد کرد...»

(قطعه 29/2)

ادبیات رمزآلود واژه ای است که به بهترین نحو می تواند عمق معنایی شعرواره های نوسترآداموس را بیان کرد، چرا که طبق نظر اغلب مفسرین معروف نوسترآداموس یعنی اریکاچیتهام، گی بوحک ژان شارل دوفن برون حداقل وقایع ذیل را می توان بدون هیچ شک و تردیدی از میان شعرواره های رمزآلود نوسترآداموس برشمرد:

آتش سوزی بزرگ لندن در سال 1666 میلادی، اعدام چارلز اول، به روی کارآمدن حکومت مذهبی کرامول در انگلستان، وقوع انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه، رویارویی استالین و تروتسکی پس از مرگ لنین، اضمحلال رژیم شوروی، اعدام لویی شانزدهم و ماری آنتوانت، به قدرت رسیدن ناپلئون و انتخاب لقب امپراتور توسط وی، به قدرت رسیدن هیتلر و رژیم نازی، به قدرت رسیدن موسولینی در ایتالیا و ژنرال فرانکو در اسپانیا، ترور کندی، سقوط شاه ایران و وقوع انقلاب اسلامی در ایران، ترور کندی، رهبری امام خمینی(ره) از فرانسه، (که دقیقا عنوان می نماید که رهبر ایران از فرانسه باعث سقوط شاه ایران می شود)، وقوع حادثه یازدهم سپتامبر و آتشی که در برجهای دوقلوی شهر جدید (نیویورک) ایجاد می شود و بسیاری از حوادث تاریخی دیگر از سالهای 1555 میلادی به بعد که حدودا 450 سال را دربرمی گیرد.

«دو محاصره،

در گرمایی سوزان، انجام می گیرد.

آن مرد،

از فشار تشنگی،

به خاطر دو فنجان مملو از آب،

کشته می شود.

دژ نظامی، مملو می شود،

و یک آرمانگرای کهنسال (امام خمینی(ره))

نشانه های نیرا (سرزمین ایران) را

به اهالی ژنو (سازمان ملل متحد!؟)

نشان خواهد داد.» (سانتوری 4 / قطعه 59)

رهبر پاریس،

اسپانیای بزرگ را اشغال می کند،

کشتی های جنگی

در برابر مسلمانان (محمدیها) که از پارتیا (ناحیه ای در ایران) و مدیا (ناحیه ای در ایران) برخاسته اند، می ایستند. آن مرد، سیکلاد (اروپا) را تاراج می کند،

و آنگاه انتظاری بزرگ در بندر یونان حکمفرما می شود.(64/3)

در مجموع نوسترآداموس به این موضوع به صراحت اشاره می کند که ایران (پارت، نیرا، پرشیا، مدیا) با کمک مسلمانان سراسر جهان از جمله کشورهای عربی و مخصوصا سوریه، عربستان سعودی و لیبی حکومت مقتدری را تشکیل می دهند و پس از جنگی مذهبی که هسته آن از لبنان شروع می شود (و عمدتا بر علیه اسرائیل است) جهان را به تسخیر خود درمی آورند و سپس جنگی جهانی و عظیم رخ خواهد داد و جهان نابود خواهد شد. (سانتوری 2 / قطعه 91)

در هنگامه دمیدن خورشید،

آتش بزرگ، دیده خواهد شد،

صدا و روشنایی،

در امتداد شمال، ادامه خواهد یافت.

در میانه کره خاک،

مرگ و آوای مرگ، شنیده خواهد شد،

مرگ از درون سلاحها،

آتش و خشکسالی

آنان را به انتظار خواهند نشاند.

در خاتمه این سرزمین به واسطه جنگ جهانی سوم نابود و نامسکون خواهد شد.(سانتوری 2 / قطعه 95)

سرزمین مسکونی،

از سکنه خالی خواهد شد،

برای به دست آوردن سرزمین ها،

جدال و اختلاف شدیدی درمی گیرد،

قلمروها به مردانی سپرده خواهد شد،

که از غرور و سربلندی تهی خواهند بود،

سپس، برای برادران بزرگ،

نفاق و مرگ،

پیش خواهد آمد.

و از سانتوری 2 / قطعه 96 چنین برمی آید که ایران جهان را ابتدا از طریق حمله به ترکیه (و مفدونیه) به تصرف خود درخواهد آورد:

شب در آسمان، مشعلی روبه خاموشی، دیده خواهد شد، در مرکز رن، جنگ و خشکسالی به بار می آید، کمک خیلی دیر می رسد، پرشیا (ایران) حمله آورده و ماگدونیا (مقدونیه) را به محاصره درمی آورد.

تو ای فرانسه،

اگر،

از آبهای لیگوریا گذر کنی،

خود را،

در میانه دریا و جزایر،

در محاصره خواهی یافت،

و پیروان محمد،

در برابر تو خواهند ایستاد.

و به همچنین

تو، ای دریای آدریاتیک،

استخوان خران و اسبان را

خواهی جوید.

(سانتوری 3 / قطعه 23)

آن مرد،

با سلاحها و آتش درخشان

در نزدیکی دریای سیاه

از پرشیا (ایران) برای تسخیر ترابوزان

خواهد آمد.

فاروس و میتیلن به لرزه درخواهد آمد،

خورشید،

دریای آدریاتیک را که مملو از اجساد اعراب است،

روشن خواهد کرد.

(27 / 5)

و سپس نوسترآداموس، عواقب جنگ اتمی و نابودی تدریجی جهان به واسطه جنگ جهانی سوم را شرح می دهد:

«کسوفی در پیش خواهد بود که از زمان آفرینش گیتی تا زمان مرگ و مصائب حضرت مسیح و از آن زمان تا به امروز هرگز رخ نداده است و جهان چنین ظلمتی به خود ندیده است...»

که در این مورد آیات مربوط به قیامت در سوره قیامت به ذهن انسان تداعی می شود:

«فإذا برق البصر و خسف القمر و جمع الشمس و القمر یقول الإنسان یومئذٍ اَیْن المفر.»(4)

[هنگامی که بینایی خیره می گردد، و ماه فرو می رود، و خورشید و ماه گردهم آیند، أن روز انسان می گوید: به کجا فرار کنم؟]

(سانتوری 5 / قطعه 47)

«مرد والامقامی از تبار عرب به زودی پیش خواهد، تاخت از سوی اهالی بیزانس به او خیانت خواهد شد. از شهر قدیمی رودس به پیشواز او خواهند آمد، از جانب هانگری (مجارستان) متحمل آزار بسیار خواهد شد.

سانتوری 2 / قطعه 86

«در حوالی دریای آدریاتیک بر اثر طوفانی عظیم کشتی غرق می شود و زمین به لرزه درآید و به سوی آسمان پرتاب می شود و دوباره فرو می افتد، در مصر جنبش پیروان محمد افزایش می یابد و پیکی به (آن سوی مرزها) فرستاده می شود تا خبر را اعلان کند.»

«... شهرها آلوده و کثیف گشته، باعث اعتراض و شرمساری زیادی خواهد شد، و تاریکی و جهل فقط با درخشش نور از بین می رود و با تغییراتی حکومت جهل و ظلمت پایان خواهد یافت...»

رهبر اصلی مشرق زمین با شورشهای زیادی روبه رو خواهد شد، که اکثراً از طرف شمالی ها و غربی های مغلوب شده است، که عده ای کشته و برخی مورد آزار قرار گرفته اند و بقیه در حال گریزند و فرزندانشان که از زنان متعددی هستند، زندانی شده اند.

(نوسترآداموس، نامه به فرزند، ص 274)

م. پ. ادوارد در کتاب خود درباب پیشگوییهای نوسترآداموس خیلی نقل می کند که سانتوری هشتم، قطعه 6 مربوط به وقوع جنگ جهانی سوم است: «... جنگ و خونریزی برای مرتبه سوم حتمی است، آتش به حدی است که دریاها به جوش می آید و از دولتها فقط دو دولت و از جهان فقط نیمی باقی می ماند....»

(سانتوری 3 / قطعه 27)

شاهزاده لیبیایی (که نماینده حکومت ایران است) در غرب به قدرت خواهد رسید، یک فرانسوی از اعراب به شدت مکدر خواهد شد، دانشمند ادیب (ادبا) با اوضاع خود را وفق خواهند داد، زبان عرب بر فرانسه پیشی می گیرد...»

(سانتوری 10 / قطعه 62)

در نزدیکی سوربن جهت حمله به مجارستان

قهرمانی از اهالی برودها (سیاه پوستان) به آنان هشدار خواهد داد

رهبر بیزانس، سالون از اسلاوینا،

آنان را به شریعت محمد (عربها)(ص) درخواهد آورد.

همچنین نوستر آداموس در سانتوری 10، قطعه 31 چنین می سراید که:

«امپراتوری مقدس به آلمان خواهد آمد،

پیروان اسماعیل جایگاه بی مانع خواهند یافت

آدمهای نادان همچنان خواستار کارمانی (شریعت کهنه) هستند. تمامی حمایت کنندگان (محمد«ص») سراسر گیتی را خواهند پوشاند.»

بنابراین، نوسترآداموس در اغلب سانتوری ها از جمله سانتوری 5 نسبت به فتح جهان به وسیله شریعت حضرت محمّد «ص» به غرب و تمدن غربس هشدار می دهد و به جهانیان اعلام می کند که روزی مسلمانان به رهبری ایران و تمدن ایرانی بر جهان مسلط خواهد شد که این بی شک در پیوند با گسترش و جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران می باشد.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

1. استاد دانشگاه

2. عقدالدرر، ص 90.

3. صحیفه نور، جلد 19، ص 297.

4. قرآن کریم، سوره قیامت، آیات 10-
[ پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 ] [ 10:10 ب.ظ ] [ عبد الرضا پرهیزگار ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :